Szklany termos z zaparzaczem


Kontynuując przeglądanie zasobów giganta internetowych zakupów pochodzącego z Państwa Środka napotkałem piękny, szklany termos oferujący nie tylko podtrzymanie temperatury przygotowanego naparu, ale również możliwość parzenia na bieżąco herbacianego suszu. W Polsce możemy spotkać tego rodzaju termosy, jednakże są zdecydowanie droższe od zamówionego przeze mnie z Aliexpress, na stronie popularnej herbaciarni zapłacimy za niego powyżej 100 złotych, natomiast ja kupiłem prezentowany na zdjęciach egzemplarz za jedyne 50 złotych, wysyłka była darmowa, dostawa w 11 dni od złożenia oferty zakupu. Przywołując myśli do poprzedniego wpisu z serii zakupów na Aliexpress o przepięknych, kolorowych, silikonowych zaparzaczach sprawił tak wielkie zainteresowanie, że prezentowane na zdjęciach silikonowe cuda zostały ode mnie odkupione w zaledwie kilka chwil. 

Wracając do tematu tytułowego termosu, jako pierwsze warto wspomnieć o jego wykonaniu, które moim zdaniem stoi na wysokim poziomie, aczkolwiek czas zweryfikuje, na ile dzisiejsze dywagacje się sprawdzą. Główną część stanowi szklany pojemnik o podwójnych ściankach, dzięki czemu wysoka temperatura wewnątrz naczynia nie przedostaje się na zewnątrz. W górnej części znajdziemy niewielkich rozmiarów, dwuczęściowe sitko skręcane po uzupełnieniu herbacianym suszem, z uchwytem na dwa palce, wkładane na zatrzask, dzięki czemu nie przemieszcza się podczas parzenia. Całe dzieło wieńczy bambusowa nakrętka z plastikowym uzupełnieniem, by zachować szczelność, nieprzemakalność.

Wrażenia z użytkowania termosu są jak najbardziej pozytywne, wszystko działa bez zarzutu ciesząc oko, dzięki możliwości podejrzenia naparu w trakcie parzenia herbacianego suszu. Obsługa jest łatwa, sitko łatwo się wyciąga, opróżnia i na powrót zakłada. Niestety przy tylu superlatywach są też dwa minusy, które wpływają na korzystanie z termosu, a mianowicie jago waga, nie ma co ukrywać szkło jest stosunkowo ciężkie w porównaniu do innych materiałów, z których są zazwyczaj produkowane termosy. Druga wada także dotyczy materiału z jakiego jest wykonany, wszyscy dobrze wiemy jak szkło łatwo zbić, nie sprawdzałem jego wytrzymałości na ewentualne upadki, ale przypuszczam, że nie przetrwałby pierwszego zderzenia z podłożem.

Podsumowując, zakup uważam za udany, z pewnością będzie służył swym zastosowaniem przez długie lata. Pomimo dwóch wad jakich się w nim dopatruję, pełen przekonania mogę Wam polecić ten piękny szklany termos. Jeśli ktoś posiada podobne naczynie, bądź chce takie nabyć, zachęcam do podzielenia się z nami swymi spostrzeżeniami, doświadczeniami lub radami za pośrednictwem sekcji komentarzy. Serdecznie zapraszam również do odwiedzenia Herbacianych Podróży na FB.

Komentarze

HERBATA

HERBACIANE PRZEPISY

ZIOŁA