Herbata artystyczna (kwitnąca)

Herbata artystyczna przed...

Herbata artystyczna, nazywana również herbatą kwitnącą, jest z całą pewnością cudownym dziełem ludzkich rąk. Każda, wielkości orzecha włoskiego zwinięta kulka herbaty jest wykonywana ręcznie, warstwa po warstwie przez mistrza w swym fachu. Do produkcji herbat artystycznych używane są dwa rodzaje herbaty, a mianowicie herbata biała lub herbata zielona, które w połączeniu z różnego rodzaju kwiatami, m.in. takimi jak kwiat liczi, kwiat lotosu, kwiat nagietka, czy kwiat lilii, tworzą  idealne arcydzieło. 

...i po rozwinięciu.

Herbata kwitnąca całe swe piękno obnaża wówczas, gdy włożymy ją w większe przezroczyste naczynie, może to być dzbanek, czy miseczka i zalejemy ją gorącą (około 90 stopni Celsjusza). Po tych czynnościach możemy rozkoszować się widokiem jak z tej małej kuleczki rozwija się piękny kwiat. Z pewnością każdy chętnie zobaczyłby to wydarzenie chociaż raz w życiu. W pełni rozwiniętą herbatę możemy wyciągnąć z naczynia, natomiast pozostawiony po niej napar z przyjemnością wypić. Koniec, końców to smaczna biała, bądź zielona herbata z nutą kwiatową, zależną od kwiatu dołączonego do przygotowywanej przez nas kwitnącej herbaty.

Może ktoś z Was miał już okazję obcować z herbatą artystyczną? Piszcie swoje wrażenia i obserwacje, za pośrednictwem sekcji komentarzy, czy FB.

Komentarze

Prześlij komentarz

HERBATA

HERBACIANE PRZEPISY

ZIOŁA