Podróżny zestaw do parzenia herbaty


Oprócz herbacianej pasji, której owocem jest m.in. niniejszy blog, uwielbiam podróżować, poznawać nowe miejsca organizując własne wypady, bądź korzystając z wycieczek oferowanych przez biura podróży. Podczas każdego z tych wyjazdów prędzej, czy później odczuwam brak możliwości zaparzenia swojej ulubionej herbaty. Zastanawiałem się jak można by było te dwie dziedziny połączyć, ponieważ zabieranie ze sobą czajnika wraz z czarkami jest po pierwsze nieekonomiczne, zbyt dużo miejsca trzeba na to zagospodarować, a po drugie istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia przedmiotów w walizce. Przeglądając zasoby Aliexpress napotkałem masę aukcji oferujących bardzo poręczne zestawy do parzenia herbaty dla jednej bądź kilku osób, finał moich poszukiwań widoczny jest na załączonych zdjęciach.


Może dość nietypowo, ale zacznę od etui, w którym mieszczą się przepiękne, wykonane z ceramiki naczynia. Przede wszystkim cechuje go wysoka jakość wykonania, ukazująca się nam w postaci solidnej, utwardzonej powierzchni głównej oraz plastikowego suwaka, a nie metalowego, dzięki czemu zawartość nie rysuje się od częstego zamykania, bądź otwierania pojemnika. Jedynym minusem jest fakt, iż poszczególne elementy trzeba przełożyć kawałkiem papieru, lub owinąć całość np. folią spożywczą przed zapakowaniem, ponieważ w transporcie elementy uderzają o siebie wydając charakterystyczny, nieprzyjemny, głośny dźwięk.

Prezentowany zestaw składa się z czterech czarek, zaparzacza uwieńczonego od spodu przymocowanym metalowym sitkiem, by nawet najdrobniejszy susz nie przedostał się do naparu, niewielkich rozmiarów przykrywki oraz naczynia do rozlewania gotowej herbaty. Wszystkie elementy dopracowane w najmniejszym calu, delikatne zdobienia wzbogacone pięknym granatowym kolorem, nadają szyku i elegancji. W użyciu niezwykle wygodny, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można przygotować herbaciany napar. Czyszczenie nie wymaga większego trudu, budowa zaparzacza umożliwia bezproblemowe usunięcie zużytego herbacianego suszu.

Podróżny zestaw do parzenia herbaty na razie został przetestowany przeze mnie wyłącznie na stosunkowo niedługich, krajowych wycieczkach, już nie mogę się doczekać, wypróbowania go na kilkutygodniowych wypadach, gdzie będzie w znacznie większym stopniu eksploatowany. Po zdecydowanie dłuższych wojażach będzie można w pełni ocenić jego możliwości. Mimo wszystko te niepozorne opakowanie jest w stanie połączyć moje dwie największe pasje, dzięki czemu nie muszę ani na chwilę rezygnować z herbacianego naparu. Serdecznie polecam miłośnikom camellia sinensis zaopatrzenie się w tego typu zestaw, jestem przekonany, że nie będziecie żałowali tej decyzji. Zachęcam także szczęśliwych użytkowników bądź osoby zainteresowane zakupem bohatera dzisiejszej opowieści i mu podobnych do podzielenia się swymi doświadczeniami, spostrzeżeniami, czy nawet zdjęciami za pomocą sekcji komentarzy, adresu e-mail: sebastianbajer@epoczta.pl lub na FB.

Komentarze

HERBATA

HERBACIANE PRZEPISY

ZIOŁA